Realite mama Kedi ve köpeklerin lezzet ve aroma ile ilgili tercihleri konusunda uzmanlaşmış uluslararası enstitülerin bilimsel destekleri ve aroma ilaveleri ile kedi ve köpeklerin karşı koyamayacağı lezzette ürünler üretmektedir. Realite grup markası olan Realite mama, uluslararası enstitüler ve profesyonel kuruluşlarla da ortak çalışmalar ve projeler yürütmektedir.


İnsan gıdasına uygun nitelikteki hammadeler titizlikle seçilmekte ve fabrikamız bünyesindeki kalite kontrol departmanının onayı ile üretime kabul edilmektedir. hammadde kabulunden paketleme sürecine kadar sevimli dostlarımıza besin değeri yüksek mamaları sunmanın huzuru içerisinde kısaca üretim den bahsetmemiz gerekirse kabul edilen bu hammaddeler yüksek kalitede kedi köpek maması üretiminin temelini teşkil etmektedir. Bu hammaddelere dayalı formül ve tasarım çalışmaları da aynı özenle ve tüm detayları veteriner beslenme uzmanları tarafından akademik ve bilimsel yöntemlere dayanarak gerçekleştirilmektedir.

Bilgisayar ortamında gerçekleşen bu fosmülasyon aşamasında son derece gelişmiş programlar ve en güncel bilimsel veriler kullanılarak formüller üretime hazır hale getirilmektedir.

Yüksek kaliteli bitkisel ve hayvansal hammaddeler elektronik ve bilgisayarlı sistemler kontrolünde otomatik olarak tartılarak mikro öğütme işlemi için özel değirmenlere alınır. Bu işlem ve uygun partikul büyüklüğü, ekstrüzyon ve dolayısıyla mamanın pişme kalitesi açısından son derece önemlidir.

Öğütülen hammaddelerimiz bu iş için özel tasarlanmış dev mikserler yardımıyla homojen bir yapıya ulaşana kadar özenle karıştırılır. Bu karıştırma esnasında vitamin, mineral ve esansiyel amino asitler gibi ilave besin maddeleri de miksere ilave edilerek pişmeye hazır mama karışımı homojen bir şekilde elde edilir.

Preconditioner’da un halindeki karışıma buhar, su ve formülde bulunduğu taktirde sıvı hammaddeler, yağ ve taze hayvansal ürünler ilave edilir. Ekstruderde pişen mama özel olarak tasarlanmış zarlardan geçerek şekillenir ve ekstrüzyon işlemi tamamlanır. Özel kurutucuda 100-150 C'de fırınlanan mamanın nem oranı istenilen düzey olan % 7-9 seviyesine getirilir.

Kurutucudan çıkan mama taneleri özel olarak tasarlanmış vakum yağ kaplama ünitesine alınır. Burada vakum sayesinde yağın homojen olarak mama tanesinin tüm tabaklarına ulaşması sağlanır. Ardından mamanın son lezzetini verecek olan aroma uygulamasına geçilir.

Mama taneleri özel bir soğutma ünitesine alınarak oda ısısına gelinceye kadar dinlendirilirler. Fabrikamızda yer alan tam otomatik paketleme ünitesinde, paketler el değmeden doldurulur. Üretilen tüm kedi köpek mamaları gerek gıda analizleri gerekse mikrobiyolojik analizleri onaylandıktan sonra satışa hazır halde depomuzda saklanır. Tüm ürünlerimiz düzenli periyotlarla uluslararası enstitü ve laboratuarlarda ambalaj dayanıklılığı ve son kullanma tarihine kadar ki besin değerlerini koruma özellikleri için test edilmektedir.